Ürün Arama

MEMBRAN LASTİKLERİ

Membran lastikleri, elastik bir malzemeden yapılan ve genellikle gaz veya sıvı basıncını düzenlemek, iletmek veya dengelemek için kullanılan esnek yapılı bileşenlerdir. Membran lastikleri, değişen basınç koşullarına uyum sağlama yeteneğine sahip oldukları için birçok farklı endüstride kullanılırlar. İşte membran lastikleri hakkında 8 satırlık temel bilgi:

  1. Membran lastikleri, sıvı veya gaz basıncını düzenlemek veya iletmek amacıyla kullanılan elastik yapıdaki bileşenlerdir.

  2. Genellikle lastik veya elastomer malzemelerden üretilirler ve bu esnek malzeme sayesinde basınç değişikliklerine tepki verirler.

  3. Membran lastikleri, otomotiv sektöründe fren ve yakıt sistemlerinde, tıbbi cihazlarda solunum cihazlarından tansiyon ölçerlere kadar çeşitli uygulamalarda kullanılır.

  4. Endüstriyel otomasyonda, pnömatik (hava) ve hidrolik (sıvı) sistemlerdeki valf ve regülatörlerde basınç dengelemesi sağlamak için kullanılırlar.

  5. Kimya endüstrisinde, reaktörler, vanalar ve pompalarda kimyasal maddelerin basıncını kontrol etmek için tercih edilirler.

  6. Gıda ve içecek üretiminde, malzemelerin kontrollü bir şekilde akışını sağlamak amacıyla dolum makineleri ve karıştırıcı valflerde kullanılırlar.

  7. Su ve atık yönetiminde, su arıtma tesislerinde ve kanalizasyon sistemlerinde sıvıların taşınması ve basıncının düzenlenmesi için kullanılırlar.

  8. Enerji üretimi sektöründe, gaz ve yağ sistemlerinde basınç düzenlemesi ve akış kontrolü sağlamak amacıyla tercih edilirler.

Membran lastikleri, esnek yapısı ve farklı endüstrilerdeki çok çeşitli uygulama alanları nedeniyle, basınç ve akış kontrolü gerektiren birçok önemli görevde kullanılan önemli bileşenlerdir.

 

 Diğer Ürünlerimiz

EPDM HORTUMLAR

EPDM hortumlar, elastomerik bir malzeme olan EPDM (etilen propilen dien monomer) kullanılarak üretilen tahliye boruları verimidir. Bu hortumlar, genellikle çeşitli sıvılar, gazlar veyalerin taşınması, iletilmesi veya taşınması amacıyla kullanılır.

Ürüne Git

MEMBRAN LASTİKLERİ

Membran lastikleri, elastik bir malzemeden yapılan ve genellikle gaz veya sıvı basıncını düzenlemek, iletmek veya dengelemek için kullanılan esnek yapılı bileşenlerdir.

Ürüne Git

ORİNG FİTİLLER

O-ring fitiller, genellikle yuvarlak kesitli elastomerik malzemelerden yapılan halka şeklinde contalardır. Bunlar, iki parça arasındaki sızdırmazlığı sağlamak için kullanılır.

Ürüne Git

Grafitli Telli Klingrit Levha

Hafif ve orta sıcak ve basınçlı ortamlarda kullanılması önerilir.Fabrika binaları, depolar, atölyeler ve diğer endüstriyel parçalar çatı kaplamalarında kullanılabilirler. Yüksek sıcaklık sıcaklığı, yangın güvenliği ve su yalıtımı sağlamak amacıyla tercih edilirler.Grafitli telli klingrit levhalar, ısı yalıtım gereksinimleri alanlarında kullanılabilir.

Ürüne Git

POLİÜRETAN KAPLİN LASTİKLERİ

Poliüretan kaplin lastikleri, genellikle poliüretan malzemeden üretilen ve mekanik bağlantı noktalarında kullanılan esnek elemanlardır. Bu lastikler, iki ayrı damar veya mil arasında emilim emilimi, darbe emilimi veya yürüyüş sağlamak amacıyla kullanılır.

Ürüne Git

E TİPİ VİBRASYON TAKOZU

E tipi vibrasyon takozu, genellikle elastomer veya lastik malzemelerden yapılmış ve E şekilli profil ile kullanılan kullanım sönümleyici veya izolasyon elemanlarıdır. Bu tip takozlar, kullanımi emerek davranışlarını veya engellemeye yardımcı olur.

Ürüne Git